Gra domino nie traci swojej popularności od wielu lat. Mimo biegu czasu stale przynosi korzyści zarówno młodszym, jak i starszym graczom. Ma swoich zwolenników na całym świecie. Tutaj nasuwa się pytanie: Czemu zawdzięcza tak duże zainteresowanie? Z tego artykułu dowiesz się na czym polega gra oraz poznasz jej pięć niezaprzeczalnych zalet.

Jakie są zasady gry domino?

Jest to gra kilkuosobowa. Wykorzystuje się w niej klocki, nazywane inaczej płytkami lub kamieniami. Podzielone są one na dwa pola z różną ilością oczek. Gra domino polega na dobieraniu pól z taką samą liczbą oczek. Rozpoczyna się od wyłożenia wybranego klocka przez jednego z graczy. Pozostałe osoby dokładają kolejno swoje klocki tak, aby stykające się ze sobą pola przedstawiały tę samą ilość oczek. W przypadku braku odpowiedniego klocka, dobiera się kolejne z puli. Grę wygrywa osoba, która jako pierwsza pozbędzie się klocków. Właśnie tak w uproszczeniu wyglądają zasady tradycyjnej wersji gry. Można wykorzystywać także inne jej odmiany. Występuje wiele odmian i rodzajów gry domino, więc każdy może znaleźć wśród nich coś dla siebie. Wyróżnić można m.in. domino włoskie, francuskie, Muggins.

Jakie są zalety Gry domino (nowość i bestseller)?

Atrakcyjność gry polega na tym, że jest nie tylko sposobem na nudę, ale przynosi również szereg korzyści. Być może nie są widoczne na pierwszy rzut oka, jednak warto mieć ich świadomość.

Wybrane pięć zalet gry domino to:

– rozwój myślenia strategicznego

– nauka cierpliwości

– rozwój umiejętności społecznych

– nauka zdrowej rywalizacji

– ponadczasowość

Wymienione zalety pokazują, że gra domino oddziałuje na różne aspekty funkcjonowania. Kształtowane dzięki niej umiejętności przydatne są w codziennym życiu. Jest to gra, która może spodobać się osobom w różnym wieku. Stanowi sposobność do wspólnego spędzenia czasu w gronie rodziny lub przyjaciół. Szczególnie polecana jest dzieciom ze względu na walory sprzyjające rozwojowi. Dla najmłodszych dzieci znaleźć można prostsze wersje z obrazkami. Gra domino łączy przyjemne z pożytecznym.