Gra domino to jedna z najstarszych znanych gier świata. Liczy sobie już ponad 800 lat. Stworzona została w Chinach w XII wieku. I do dziś przetrwała dzięki swej atrakcyjności w niezmienionej formie. Gra jest prosta w obsłudze, jednak wymaga myślenia oraz wykonywania szybkich działań matematycznych w pamięci. Gra domino złożona jest z kostek wykonanych z drewna czy innego tworzywa. Każda kostka podzielona jest linią w połowie. Po prawej i lewej stronie znajdują się różne ilości kropek, od 0 do 6. Gry domino mają proste zasady, jakie?

Zasady gry w domino

W grę domino dzięki swej prostocie mogą grać zarówno dzieci, jak i dorośli. Na początku, każdy gracz otrzymuje po maksymalnie 7 klocków. Pierwsza osoba wykłada klocek domino na środek. Kolejna ma za zadanie ze swej puli klocków, dobrać klocek o identycznej ilości kropek. Jeśli zdarzy się, że go nie posiada, musi dobrać klocek z wolnej puli, aż wyjmie ten, który będzie pasował ilością kropek. Wygrywa ten gracz, który jak najszybciej pozbędzie się swojej całej puli klocków. To prosta gra, która niesie ze sobą sporą dawkę pozytywnych emocji. Czy warto, aby dziecko umiało grać w gry domino?

Korzyści płynące z gry domino

Gra domino to często wykorzystywana gra w edukacji dzieci na poziomie szkolnym. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że dziecko nauczy się w nią grać właśnie tam. Jednak po co zwlekać. Istnieje szereg korzyści z gry domino. To dobry wysiłek umysłu dla każdego. Uczy:

– spostrzegawczości,

– strategicznego myślenia,

– ćwiczy pamięć,

– to dobre wprowadzenie do bardziej skomplikowanych gier.

Choć gra liczy sobie setki lat, potrzeby połączenia zabawy i edukacji są niezmienne. Zwykle dziecko bardzo szybko uczy się jej zasad. Gra jest na tyle kompaktowa, że można ją zabierać ze sobą na wycieczki.

Gra domino, mimo że zaliczana do gier prostych, pomoże dziecku zacząć działania matematyczne. Rozwija wiele potrzebnych cech, takich jak spostrzegawczość. Nawet bardzo małe dzieci mogą bawić się w gry domino specjalnie dla nich dedykowane.